Honda Motorlu El Sondajı Karot

Anasayfa Honda Motorlu El Sondajı Karot

Honda Motorlu El Sondajı Karot


Motor Gücü : 1.6 hp
Silindir Hacmi : 35 cc
Ağırlık : 9 kg
Soğutma Sistemi : Hava Soğutmalı
Yakıt Deposu : 1 litre
Yakıt Tipi : Yağ Karışımı, 50ml/1 litre
Yakıt Cinsi : Kurşunsuz
Tahrik Motoru 4 Zamanlı Benzinli Motor.
     

  • Açıklamalar

Orijinal Honda 4 zamanlı, 1.6 hp benzinli sondaj karot motorları ile el sondaj uygulamaları sessiz, konforlu ve ekonomiktir.

in-ka kalitesiyle...


GÜVENLİ KULLANIM İÇİN TALİMATLARI OKUYUNUZ

YANLIŞ KULLANIM CİDDİ HASARLARA YOL AÇABİLİR.

HONDA - 4 ZAMANLI Delici KULLANIM TALİMATI
1.Honda 4 Zamanlı Ddelici Motoru İçin 10/40 Motor Yağı Kullanımı Gerekmektedir. Makinenin İçerisinde Fabrikanın Koyduğu Motor Yağı Bulunmaktadır. Makine 5 Saat Çalıştırıldıktan Sonra Motor Yağı Boşaltılması Ve Yeni Yağ İle Değiştirilmelidir. Yağ Kapasitesi 50 Ml‘dir . Daha Sonra Yapılacak Motor Yağı Değişimleri Her 50 Saatte Bir Yapılmalıdır. Motor Yağı Haznesi (Karter Makinenin Sağ Tarafında Gri Renkli Çubuklu Kapaktır) Motor Yağı Miktarı: 50 Ml ( Yağ Oranı İçin Set İçerisinde Bulunan Enjektörü Kullanınız)Motor Yağ Seviyesini Kontrol Ediniz.

2- Makine De Motor Yağı Seviyesi Kontrol Edildikten Ve 95 Oktan Kurşunsuz Benzin Deposuna Doldurulduktan Sonra Karbüratörün Üzerindeki Gri Renkteki Mandalı Yine Karbüratör Üzerinde Bulunan Gri Renkli Mandalı (Sembol Açık: Iıı Konumuna Getirerek, Karibürötörün Üzerindeki Lastik Pompayı, Pompalayarak Karbüratörü Benzin İle Doldurunuz.. (Benzine Ve Benzin Deposuna Ve Benzine Kesinlikle Yağ Karıştırmayın)

3-Karbüratörü Benzin İle Doldurduktan Sonra ,Karbüratör Üzerindeki Mandalı Sembol Kapalı: I/I Konumuna Getiriniz. Gaz Tetiği Yanındaki Düğmeyi Konum (1) Alınız.

4- Gaza Basarak Start İpini Çekin ,Makine Çalıştıktan Veya Çalışır Gibi Olduktan Hemen Sonra Karbüratör Üzerindeki Gri Renkli Mandalı, Sembol : Iıı Konumuna Getirin .

5-Stop Dügmesi Tutma Kolunun (Gaz Tetiği) Üzerindeki Kırmızı Düğmedir . Off

6. İlk Çalıştırmayı, Motoru Alıştırmak ( Rodaj) İçin Bir Depo Benzin Bitene Kadar Makineyi Yüke Sokmadan Ara Ara Gaz Vererek Rölantide Çalıştırarak Rodaj İşlemini Gerçekleştirin.

7. Makineyi Kesinlikle Yağsız Çalıştırmayın , Her Çalışmadan Önce Motor Yağ Seviyesini Kontrol Ediniz. (Gri Renkli Çubuklu Kapak)

8.. Honda – 4 Zamanlı Makine İçin Shell 95 Oktan Kurşunsuz Benzin Tavsiye Edilmektedir.

9. Motor Yağı Sınıfı Benzinli 10/40 (Shell 10/40 Motor Yağı Tavsiye Edilmektedir.)

10.Sondaj Uygulamalarında Makine Üzerine Kesinlikle Aşırı Bastırma Ve Baskı Yapılmamalıdır, Makine Kendi Ağırlı İle Kırma-Delme İşlemini Yapacaktır. Çalışma Esnasında Motor Üzerine Aşırı Baskı Veya Bastırma Yapmanız Durumunda ,Makine Balataları Erken Yıpranır Ve Arızalara Sebep Olur. Makine İle Çalışırken Kanıttırma Ve Kastırma Yapılmamalıdır. Olabilecek Uç Sıkışmalarında Makineyi Uçtan Ayırarak Sıkışan Ucu, Kurtarma Aparatı ( T Kolu) İle Kurtarınız. Kanıttırma Ve Kastırma Yapmanız Durumunda Şanzıman Dişlileri Ve Motor Zarar Görebilir. 

11. Makineye Benzin Doldurma İşlemi Esnasında Makine Mutlaka Stop Edilmelidir, Makine İle İşiniz Bitince İçinde Bulunan Benzini Yine Motor Stop Edilerek Boşaltılmalıdır. Benzin Doldurma Ve Boşaltma İşlemlerinde ,Ateş Ve Kıvılcım Çıkarıcı Maddeler ( Sigara,Kibrit ,Çakmak V.B) Maddeleri Uzak Tutunuz.

12. Her Bir Saatlik Çalışmadan Sonra ,Makineyi 10 İla 15 Dakika Stop Ederek Dinlendiriniz.

13.Yatay Ve Dikey Halde Sondaj-Karot Uygulaması Yapabilirsiniz.

14.Makineyi Kullanırken , Mutlaka Koruyucu İş Elbiseleri Ve Ekipmanlarını Kullanınız (Eldiven - Koruyucu Gözlük-Kulaklık-Koruyucu Maske-Baret-İş Ayakkabıları Vb Ekipmanları Kullanınız.

Yanlış Kullanım Ciddi Hasarlara Yol Açabilir.

Lütfen Kullanım Talimatlarına UyunuzUygulama Videoları

El Tipi Benzinli Sondaj Karot Uygulama Videosu

Kawasaki TH48 Motorlu El Tipi Sondaj Karot Videosu

Karotlu El Tipi Sondaj Makinesi Videosu

Benzinli El Sondaj Karot Uygulaması

El Sondaj Karot Uygulaması Numune Alma

İNKA el tipi sondaj karot makinesi